Hakkımızda


Yücel Büro Mobilyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1985 yılında Yücel Soğuk Çekme San. Tic. A.Ş. adı altında kurulmuştur. Faaliyetlerine ilk olarak transmisyon mili üretimi olarak başlamıştır. 1994 yılında ise (Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ilk olarak) laminant büro mobilya imalatına başlanılmıştır.

Diğer yandan Büyüknacar ailesinin ana firması olan Şark Çelik 1965 yılından 1996 yılına kadar büro mobilya üretimi alanında faaliyet göstermiştir. Başta Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi olmak üzere Türkiye’nin her noktasına bayilik ağı kurulmuştur. Bu iş akışı o tarihten bu yana artarak devam etmektedir.

1997 yılı başında Yücel Soğuk Çekme San. Tic. A.Ş.’nin Büyüknacar ailesi dışındaki ortakları ile yolları ayrılmış ve Yücel Soğuk Çekme San. Tic. A.Ş. ile Şark Çelik firmaları aktif ve pasifiyle birleştirilerek tamamı Büyüknacar aile şirketine dönüştürülmüş ve ünvanı Yücel Büro Mobilyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

2002 yılında ise plastik bahçe mobilyaları üretimine başlamış olup, toplam 50.000 m2 kapalı alana yayılmış entegre tesislerinde tescilli Delta®, Rainbow® ve Starlux® markaları ve 200’den fazla ürün ve model çeşidiyle bahçe mobilyaları sektörünün dünyada öncü firmalarındandır.

Yeni yapılanmamız sonucunda 2018 itibari ile günlük 10.000 adet ürün üretilebilmekte olup YÜCEL A.Ş’nin bahçe mobilyası sektöründeki market payı gün geçtikçe artmakta; geniş ürün yelpazesi, stok çeşitliliği ve hızlı üretim kapasitesi sayesinde şu anda 62 farklı ülkeye ihracat yapılmaktadır. Ürünlerin tamamı TSE, CATAS, ISO tarafından onaylı ve kalite standartlarına uygun üretilmektedir.

Bunun yanı sıra, Yücel AŞ. sektörde öncü firmalardan Allibert ve Keter markalarının Türkiye distribütörlüğü yapmakta, Çin , Endonezya ve Tayvan’ dan ithal el örgüsü ürünler ithal etmekte bu ürünleri yurtiçi pazarında Horeca olarak adlanırılan hotel , cafe ve resturantların beğenisine sunmaktadır.

YÜCEL A.Ş.; son trendleri takip ederek, değişen ihtiyaçlara cevap verebilmek adına sürekli ArGe çalışmalarına devam ederek tasarımları ile kalite ve konfor sunar. Sizlere pratik çözümler, fonksiyonel kullanım, değişik tasarım ve renk alternatifleri sunarak mekanlarınızı daha da keyifli hale getirir....


Yücel Plastik ve Bahçe Mobilyaları

Ürünlerimiz sizlere pratik çözümler, fonksiyonel kullanım, değişik tasarım ve renk alternatifleri sunarak mekanlarınızı daha da keyifli hale getirir. Rainbow ve Delta markaları ile sunduğumuz kalite ve konfora hoşgeldiniz.